Misy alchemiczne

Posiadamy zestaw 11 mis kryształowych, w skład których wchodzi 6 mis kryształowych i 5 mis alchemicznych.
Są one wykonane przez firmę Crystal Tones znajdującą się w USA, która jako jedyna opatentowała technologię pozwalającą mieszać kamienie szlachetne, minerały, złoto i skały z kwarcem, tworząc wyjątkowe na skalę światową instrumenty.
W swojej kolekcji posiadamy misy alchemiczne wykonane z takich minetałów jak:
24k Złoto, Cytryn, Turkus, Kwarc Różowy oraz Azeztulit (ruda tego minetału została znaleziona w jednym miejscu na Ziemi, już wyczerpana)
  • Misy alchemiczne nie są strojone do 432 Hz, 440 Hz czy innej skali muzycznej, po utworzeniu instrument zachowuje swoją naturalną częstotliwość. Daje to nam możliwość gry opartej na wibracjach wytwarzanych przez dany minerał.
    Dźwięk mis alchemicznych swobodnie przenika przez ściany, jego jakość zależy od miejsca oraz otaczających je ludzi dlatego też jestem przekonany, że ich dźwięk świetnie uzupełni harmonię panującą w uzdrowisku.
  • Misy kryształowe, każda z nich dostrojona jest do skali 432 Hz. Swoją jakością przewyższają one wszelkie dostępne na rynku instrumenty tego typu. Dzieje się tak dlatego, że wykonane są przy użyciu tej samej technologii co misy alchemiczne. Kwarc użyty do ich produkcji jest jednym z najczystszych na świecie, a każda misa posiada go dużo więcej niż możemy znaleźć w powszechnie stosowanych misach kryształowych.

Hang drumy

Posłuchaj
Posiadamy 2 instrumenty typu hang drum wykonane przez Innersound (Niemcy) oraz Pantheon of Steel (USA).

Hang drum jest najmłodszym instrumentem świata, wydaje bardzo miły, kojący dźwięk.

Tonacje i inne wiadomości na temat hanga będzie można znaleźć i przeczytać wkrótce

Kryształowe piramidy

Instrumenty gliniane

Do wytwarzania naszych instrumentów używamy czerwonej gliny. W pracowni powstają okaryny oraz peruwiańskie gwizdki wodne zwane również vasijas. Bawimy się kształtem, formą oraz rozmiarem, dzięki czemu każdy instrument jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Łączymy ze sobą tradycyjną wiedzę tworzenia glinianych instrumentów oraz współczesne podejście do gliny.
Przeszliśmy szkolenie oraz została nam przekazana wiedza o tym jak tworzyć peruwiańskie gwizdki wodne.  Tu dopisać jeszcze o szkoleniu.

Jeśli podobają Ci się nasze instrumenty zapraszamy do sklepu.

Misy dźwiękowe i gongi

Misy dźwiękowe zwane również tybetańskimi a także gongi, wykonujemy z blachy miedzianej o różnych grubościach.
Posiadamy specjalną kotlinę kowalską oraz narzędzia do wytwarzania tych instrumentów. Stworzenie każdej misy to długi proces, nieżadko wymagający medytacyjnego skupienia, siły oraz precyzji.
Przeszliśmy

Dźwięki natury

Pióra – w trakcie koncertów używamy do grania piór papugi Ary. 

Koncha – w dawnych czasach prawdopodobnie używano jej do zwoływania członków społeczności w jednym miejscu, aby uczcić ważne wydarzenia. W Mahabharacie jej dźwięk oznaczał rozpoczęcie wojny. Później stała się rytualnym naczyniem używanym podczas pudży.
Dźwięk konchy niesie się daleko, co spowodowało, że stał się on atrybutem wielu bóstw, zwłaszcza Wisznu.
Spiralne wnętrze konchy oznacza nieskończoną przestrzeń, która porusza się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jeśli spirala jest zakręcona w stronę przeciwną, oznacza to odwrócenie praw natury.

Bębny szamańskie

W skład naszego instrumentarium wchodzą dwa bębny obręczowe, inaczej zwane szamańskimi. Oba mają średnicę ok. 54 cm, dzięki czemu wydają z siebie dźwięki o bardzo niskich wibracjach i częstotliwościach. Bębny szamańskie wykorzystywane były przez ludność rdzennych Indian, Syberii oraz Norwegii. Jeden wykonany jest z jasnej, chropowatej krowiej stóry, drugi z ciemnej, gładkiej koźlej. Oba wykonane ręcznie pod okiem mistrzów.

Dzwonki Koshi

Dzwonki Koshi tworzone są ręcznie przez rzemieślników u podnóży Pirenejów. Ich pierwowzorem są, produkowane przez ostatnie 20 lat, dzwonki Shanti. I Koshi i Shanti są zaprojektowane przez tę samą osobę.

Składają się z ośmiu strun precyzyjnie przyspawanych czystym srebrem do metalowej płyty przy podstawie tuby rezonansowej. Dzięki temu można grać na czystych dzwiękach, bogatych w wiele barw. Tworzone są w czterech różnych brzmieniach, przypisanych czterem żywiołom.

Mają delikatny i kojący dźwięk, określany przez wielu ludzi jako „radosny”, „pełen szczęścia”. Faktem jest, że mało kto się nie uśmiechnie, kiedy je usłyszy 🙂

Sansula

Jest odmianą Kalimby, tylko że na syntetycznej membranie. Dzięki temu dźwięk jest głębszy i przyjemniejszy.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij

preloader